Концентрація уваги

Концентрація уваги є основою розумової активності, також її можна визначити як зібрана увага. Вона допомагає нам зосередитися на певній діяльності, ігноруючи відволікаючі чинники та подразники, які не є частиною цієї діяльності. Увага та концентрація також відіграють дуже важливу роль для пам’яті. Зазвичай ми запам’ятовуємо те, на що звертаємо увагу.

У сучасному цифровому світі ми постійно на щось відволікаємось, що в результаті впливає на нашу концентрацію уваги. Все більш прискорений темп життя має багато переваг, але мобільні телефони, електронна пошта, новини, незліченний потік інформації щохвилини змушують нас до багатозадачності («multitasking»), де гарна концентрація уваги ще більш необхідна. Це дає нам змогу, наприклад, розмовляти по мобільному телефону і водночас шукати знайомого на вулиці, де повно туристів.

На робочому місці нам також часто доводиться виконувати кілька завдань одночасно. Все це викликає стрес, який може призвести до порушення концентрації уваги. Ці проблеми зазвичай виникають з абсолютно здоровими, активними людьми, які не можуть зосередитися на чомусь одному через надмірну втому на робочому місці або вдома. Проблеми можуть виникнути також під час тривалих розумових навантажень. Як правило, це має тимчасовий характер і не є медичним захворюванням.

Цікаво: Увагу можна уявити у вигляді сценічного софіту, який висвітлює тільки окрему частину сцени. Разом із софітом рухається і наша думка.

Sörqvist P, Marsh JE. How Concentration Shields Against Distraction. Curr Dir Psychol Sci. 2015; 24 (4): 267–272.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб.
РП:UA/1234/01/01 від 16.04.2019. Виробник: КРКА, д.д. Ново Место, Шмар’єшка цеста, 6, 8501, Словенія.