Старіння мозку

Наше тіло з віком змінюється – м’язова маса зменшується, шкіра починає морщитися, кістки стають крихкими. Зміни відбуваються і в нашому мозку. Сучасні методи дослідження дозволяють вченим спостерігати зміни, що відбуваються в цьому складному органі.

На підставі численних досліджень доведено, що після 50 років мозок зменшується приблизно на 0,5-1% на рік. Таким чином, у 55-річного він приблизно на 15 % менше, ніж у 25-річного. З роками зв’язки між клітинами мозку також змінюються. Дослідження показали, що кількість синапсів у деяких ділянках мозку зменшуються до 40 %. Відбуваються біохімічні зміни (робота ферментів, генів), які можуть впливати на більш повільну передачу повідомлень між клітинами мозку. Мозок також дуже чутливий до окислювального стресу і запалення. Через окислювальний стрес накопичуються потенційно шкідливі молекули, які вступають в реакцію з речовинами в клітинах мозку і навіть можуть їх зруйнувати.

З роками в мозку залишається менше мозкової тканини і більше шкідливих речовин, і те, і інше впливає на його роботу. Дані показують, що у віці близько 45 років починають погіршуватися розумові здібності. Але все не так вже й погано. Незважаючи на те, що з роками зменшується здатність до концентрації уваги і швидкості обробки інформації, погіршується робоча та довготривала пам’ять, при цьому вдосконалюється наша здатність до встановлення зв’язків, а також загальні знання, оскільки ми маємо великий досвід.1

  1. Peters R. Ageing and the brain. Postgrad Med J. 2006;82(964):84-88.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб.
РП:UA/1234/01/01 від 16.04.2019. Виробник: КРКА, д.д. Ново Место, Шмар’єшка цеста, 6, 8501, Словенія.