Як зберегти розумову активність?

Існує декілька способів підтримки розумової активності. Важко виділити щось одне, тому що йдеться про комбінацію різних речей, які важливі для здоров’я мозку. Він буде більш здоровим і краще функціонувати, якщо ми будемо вести здоровий спосіб життя та підтримувати достатню фізичну й розумову діяльність. Останнє означає не лише відгадування кросвордів і подібних завдань, але й всі завдання, які ми ставимо перед своїм мозком, від спілкування до навчання та вивчення нових і незвичайних речей. Дотримуючись простих порад, Ви можете поліпшити роботу Вашого мозку.

Не применшуйте важливість відпочинку і хорошого сну
Більшість людей думають, що мозок найбільш активний протягом дня, але це не так. Мозок під час сну «відпочиває» від роботи органів сприйняття. Повноцінний та міцний сон допомагає поліпшити самопочуття, продуктивність, концентрацію, а також пам’ять, оскільки під час сну відбувається процес, коли нові спогади обробляються і вбудовуються серед старих.

Спілкуйтеся з людьми, підтримуйте відносини
Спілкування допомагає зняти стрес, який може призвести до втрати розумових здібностей. Важливо, щоб Ви робили те, що Вам подобається, що Вас цікавить і робить Вас щасливим. Завжди, коли це можливо, зустрічайтеся зі своїми близькими і друзями, знайомтеся з новими людьми. Обмінюйтеся досвідом, радьтеся та дізнавайтеся щось нове! Ви не повірите, але все це корисно для роботи мозку.

Фізичні вправи повинні стати Вашою щоденною справою
Регулярні фізичні вправи або рухи збільшують приплив крові у венах і прискорюють зростання нових клітин мозку. Концентрація та увага також поліпшуються. Пів години ходіння, їзди на велосипеді, плавання, танців або Вашого улюбленого виду спорту на день достатньо, аби збільшити приплив крові по всьому тілу, включно з Вашим мозком. Вчені довели, що регулярні фізичні вправи підтримують здоров’я мозку та сприяють зниженню ризику розвитку деменції.

Тренуйте свій мозок за допомогою фітнесу для мозку.
Вивчіть пісню напам’ять, почніть вивчати іноземну мову, перекажіть близьким зміст прочитаної книги. Відгадуйте кросворди та грайте у шахи. В Інтернеті Ви можете знайти безліч інтелектуальних ігор, щоб потренувати свій розум. Таким чином, Ви сповільните погіршення розумових функцій, пов’язане зі старінням.

Дотримуйтеся здорового харчування
Збалансована та здорова їжа, яка корисна для серця, також корисна і для мозку. За рахунок глюкози (із складних вуглеводів) мозок отримує необхідну енергію для нормальної роботи. Білки важливі для побудови усіх необхідних транспортерів і ферментів, які працюють у головному мозку. Їжте більше свіжих фруктів і овочів, оскільки вони містять вітаміни та мінерали, які позитивно впливають на клітини мозку. Риба є джерелом Омега-3 жирних кислот, які важливі для передачі інформації через мозок. Якщо Ви п’єте недостатню кількість води і занадто багато алкоголю, це може призвести до розгубленості та погіршення пам’яті.

Підтримуйте розумову активність за допомогою Білобілу!

Zhao C, Noble JM, Marder K, Hartman JS, Gu Y, Scarmeas N. Dietary Patterns, Physical Activity, Sleep, and Risk for Dementia and Cognitive Decline. Curr Nutr Rep. 2018; 7 (4): 335–345

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб.
РП:UA/1234/01/01 від 16.04.2019. Виробник: КРКА, д.д. Ново Место, Шмар’єшка цеста, 6, 8501, Словенія.